Tomáš Maceček: povedly se mi všechny velké závody a vrcholy sezóny

Tomáš Maceček, náš skyrunningový a ultratrailový běžec, má za sebou úžasnou sezónu 2023. Pojďte si s námi pročíst, jak se mu v této sezóně dařilo, a které z početných úspěchů si cení nejvíce.

Jak jsi spokojený se sezónou 2023?

Jo, myslím, že se vydařila. Vítězství na MIUT 60km hned na začátku sezóny mi zvedlo sebevědomí a kromě MS v dlouhém trailu se mi povedly všechny velké závody a vrcholy sezóny. A navíc se mi narodil syn, takže docela úspěšný rok. 

Který ze závodů se podle tebe vydařil nejlépe? Kterých úspěchů z této sezóny si ceníš nejvíc?

Podle itra bodů Madeira (MIUT) 60km, podle mediální odezvy Beskydská sedmička, podle medaile Mistrovství Evropy ve skyrunningu. U mě mají tyhle tři výkony a výsledky asi stejnou váhu a beru je jako jedny z největších úspěchů za celou svou kariéru.  

Jak probíhaly přípravy na hlavní závody sezóny a naplnily se tvoje očekávání?

Letos mě nelimitovalo žádné zranění ani nemoc, více jsem do přípravy zapojil posilovnu a cítím, že se pořád posouvám vpřed. Jsem rád, že v těch velkých závodech pak všechno klaplo a byl jsem schopný dostat ze sebe to nejlepší, na co bylo natrénováno.

Bylo v přípravě něco, co bys změnil nebo udělal jinak?

Osvědčila se mi třeba specifická příprava na ME v Černé Hoře, i kvůli tomu závodu jsem jel na soustředění do chorvatských hor a ne do Alp. A co jinak? Asi bych více odpočinul po B7. 

Jak se ti dařilo kombinovat náročné tréninky a cestování na závody s prací a rodinou?

Rodinná povinnosti a příjemnosti mě spíš ovlivní až v té nadcházející sezóně, letos šlo ještě závodění, cestování i trénování celkem stíhat. Ale samozřejmě bych využil pár týdnů volna navíc na delší soustředění v nadmořské výšce. 

Jaké jsou tvé cíle na sezónu 2024?

Být zdravý jako letos, bavit se každým tréninkem, pořád se zlepšovat a posouvat. A co se týče závodů? Kvalifikovat se a pak kvalitně zaběhnout ME v horském běhu v Annecy a pak buď CCC nebo MS ve skyrunningu.

Děkujeme a přejeme hodně štěstí a pevné zdraví do následující sezony.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *