SPARTAN DEKA Tenerife 18.11.2023

V sobotu se na Kanárských ostrovech, konkrétně na Tenerife, konaly závody SPARTAN DEKA. Závodů se zúčastnil i náš Tomáš Tvrdík. Jak se mu podařilo umístit, jaké jsou jeho pocity ze závodů a co všechno obnáší závody SPARTAN DEKA?

SPARTAN DEKA jsou 3 různé závody, které se liší délkou běhání. Cvičení je ve všech třech stejné.

• DEKA Fit: 10x 500 m běh a 10x cvičení
  • DEKA Mile: 10x 160 m běh a 10x cvičení
  • DEKA Strong: bez běhání jen 10x cvičení.

Tomáš si tak v sobotu odzávodil celou DEKA trifectu.

A jaké jsou pocity ze závodů?

Nejdůležitějším závodem pro mě byl DEKA Fit, ve kterém se běžela kategorie Elite. DEKA Mile a DEKA Strong už pak byly jen v kategorii Open. Povedlo se mi absolutně vyhrát všechny tři typy závodů.

Než jsem viděl závodiště, tak jsem si myslel, že bych tu mohl překonat svůj čas z roku 2021. Ale aréna na fotbalovém hřišti s fakt měkkým podkladem a s tím, že každých 500 metrů se skládalo ze tří okruhů (takže spoustu pravoúhlých zatáček navíc) mi to neumožnila. Takže z boje o lepší čas byl nakonec jen boj se soupeři přímo na místě, kteří měli stejné podmínky.

A ani tenhle souboj nebyl head to head. Protože ani 2. v pořadí a ani 3. v pořadí neběželi ve stejných startovních vlnách. Mezi mnou a třetím byl rozdíl skoro 2 minuty, ale 2. v celkovém pořadí, který běžel v úplně poslední vlně, nakonec ztratil jenom 11 vteřin.

Na to, že se posledních cca 14 dní necítím úplně ve formě, to dopadlo naprosto skvěle a v podstatě to nemohlo dopadnout lépe. Když k tomu přičtu to nádherné počasí co tu je (teda při závodě se startem v 13:00 to bylo slušný peklo), tak z toho je krásný a vydařený výlet!

Děkujeme za rozhovor a moc gratulujeme ke krásným umístěním!