O Janovi Witovi

Jmenuji se Jan Wita, je mi 18 let a pocházím z Dolní Lutyně. Studuji na Sportovním Gymnáziu Dany a Emila Zátopkových v Ostravě a již druhou sezónu se primárně věnuji běhu, konkrétně trailovému běhu a skyrunningu.

ZAČÁTKY

Ve sportu jsem vyzkoušel mnoho disciplín – od fotbalu přes tenis až po téměř desetiletou kariéru v hokeji. Běh mě vždy bavil, ať už ve fotbale nebo při letní přípravě na hokej. V dvanácti letech jsem začal s otcem chodit po horách, což mě postupně přivedlo k rozhodnutí věnovat se vytrvalostnímu běhu.

PŘÍPRAVA NA TRAILOVÝ BĚH A SKYRUNNING

Od konce hokejové kariéry se plně soustředím na běh. Díky plné individuální výuce ve škole mám možnost věnovat běhu maximum svého času a energie. Pracuji na přestupu z týmu INOV-8 CZ do SALOMON CZ, což mi umožní reprezentovat na mezinárodní scéně pod značkou SALOMON.

VRCHOLOVÝ SPORTOVEC

Mými dosavadními úspěchy jsou 3. místo na juniorském mistrovství světa ve skyrace a 6. místo ve vertikálním kilometru, stejně jako tituly mistra a vícemistra ČR ve skyrace. Navíc jsem si vylepšil osobní rekord v silniční desítce na čas 32:18. Mým krátkodobým cílem je získat titul mistra ČR ve skyrace, medaili z MS juniorů ve skyrunningu a účastnit se juniorského ME v běhu do vrchů s co nejlepším výkonem.

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY

Jan Wita si dlouhodobě klade za cíl stát se prvním profesionálním trailovým běžcem v České republice a konkurovat světovým běžcům na prestižních závodech. Je odhodlán obětovat vše pro splnění svých snů a věří, že bez zranění může své cíle dosáhnout.

3. místo na juniorském Mistrovství světa ve skyrace, kategorie U18

2023

6. místo ve vertikálním kilometru na Mistrovství světa

2023

Mistr České republiky ve skyrace, kategorie U20

Vícemistr České republiky ve skyrace, kategorie U20

4. místo na MČR v silniční desítce, kategorie juniorů

Čas: 33:01

Osobní rekord na Havířovké desítce, čas 32:18

ČLÁNKY A NOVINKY

Buďte informováni o nejnovějších událostech, výsledcích a úspěších tohoto skvělého sportovce. Přinášíme vám exkluzivní články, rozhovory a fotografie, abyste měli možnost nahlédnout do jeho sportovního života. Buďte v obraze a nenechte si ujít důležité události. Sledujte naši stránku a podpořte Jana Witu na jeho cestě k dalším úspěchům!

OBCHOD

Sledujte nás na Instagramu

Při načítání dat došlo k chybě